Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, во југозападните и североисточните делови ќе има слаби врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините од снег. На запад ќе дува умерен до засилен западен ветер, особено на планините. Температурата ќе се движи од нула до 11 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со температура до 10 степени.

XS
SM
MD
LG