Достапни линкови

Давутоглу: Сите жртви во нападот во Истанбул се странци


Турскиот премиер Ахмет Давутоглу денеска изјави дека сите убиени во денешниот напад во Истанбул се странци, најголемиот дел Германци. Тој рече дека зад самоубиствениот бомбашки напад во кој загинаа 10 луѓе, а 15 беа ранети, стои Исламска држава. Нападот го извршил Сириец кој неодамна влегол во земјата.

XS
SM
MD
LG