Достапни линкови

САД: уништени милиони долари во кеш во Мосул


Во воздушните напади предводени од САД бил уништен голем центар за дистрибуција на готови пари на милитантите на Исламската држава кој се наоѓал во ирачкиот град Мосул. „Станува збор за милиони долари кои тие ги имале собрано од недозволена трговија со нафта и од грабежи“, соопшти претставник на Пентагон.

XS
SM
MD
LG