Достапни линкови

Вајгл, Ховит и Кукан со оценки за средбите во Скопје


Тројцата европратеници Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едуард Кукан по вчерашните средби со претставници на четирите партии потписнички на договорот од Пржино, ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА најавија дека на денешната прес конференција ќе ги кажат нивните оценки за спроведувањето на овој договор. Тројцата европратеници денеска треба да имаат средба во ДИК, а исто така треба да се сретнат и со специјалната обвинителка Катица Јанева.

XS
SM
MD
LG