Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно. Во западните и североисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен, а во западните планински делови силен ветер од западен и југозападен правец, на моменти со брзина околу 90 км/час. Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

XS
SM
MD
LG