Достапни линкови

Средбата со Бајден на барање на Груевски


Архивска фотографија.

Средбата меѓу премиерот Никола Груевски и американскиот потпретседател Џо Бајден во Вашингтон е по барање на македонската влада, информира американската амбасада.

„Владата на Република Македонија барала премиерот Груевски денеска да се сретне со потпретседателот на САД, Џо Бајден за да разговараат за спроведувањето на договорот од Пржино, за безбедносни како и за останати прашања од заеднички интерес“, одговорила американската амбасада на прашањето на телевизијата Алсат на чие барање се одржува средбата.

XS
SM
MD
LG