Достапни линкови

Горан Трајковски од УЈП во Дирекцијата за заштита на личните податоци


Горан Трајковски.

Собранието денеска ја прифати одлуката со која се предлага поранешниот директор на Управата за јавни приходи Горан Трајковски да биде назначен за директор на Дирекцијата за заштита на личните податоци. Пратениците од опозицијата беа против бидејќи, како што посочија, Трајковски е назначен на оваа функција како награда за тоа што со години бил верен извршител на власта, додека парламентарното мнозинство оцени дека се работи за стручна и компетентна личност со исклучително професионален ангажман.

XS
SM
MD
LG