Достапни линкови

СДСМ нема да учествува во Анкетната за „фабриката за лични карти“


Архивска фотографија: Анкетна комисија за скандалот со прислушкувањето.

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугарески денеска изјави дека тие немаат намера да учествуваат во Анкетна комисија за скандалот со фабриката за фалсификување на лични карти, пасоши, афери и други документи. Според него, за сѐ што е поврзано со скандал, а не е поврзано со политичка одговорност има институции. Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата претходно денеска донесе одлука за формирање Анкетна комисија за скандалот со „фабриката за фалсификување на лични карти, пасоши, афери и други документи“.

XS
SM
MD
LG