Достапни линкови

Давутоглу: Нема краен рок за прекин на операциите против ПКК


Arhiva

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу изјави дека не може да постави краен рок за прекин на воените операции во Југоисточна Тутција против милитантите на Курдската работничка партија .

За време на викендот турската армија објави дека вкупно 448 курдски борци се убиении во градовите Џизре и Силопи и во реонот Сур во Дијарбекир од почетокот на операцијата, пред речиси еден месец, во југоисточна Турција

XS
SM
MD
LG