Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со утринска магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од седум до 16 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG