Достапни линкови

Времето денеска облачно и со магла


Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд. Претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб јужен ветер.Температурата ќе достигне до 8 степени.

XS
SM
MD
LG