Достапни линкови

Државниот врв на традиционален божикен ручек кај г.г. Стефан


Поглаварот на Македонската православна црква - Охридска архиепископија г.г Стефан, по повод празнувањето на архиѓаконот и првомаченик Свети Стефан и трет ден Божик, денеска ќе приреди традиционален божикен ручек за државниот врв. На божикната трпеза, како што е најавено, ќе присуствуваат претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.

XS
SM
MD
LG