Достапни линкови

Времето денеска сончево со температура до 14 степени


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, повеќе облачност ќе има во западните делови од земјата. Ќе дува и слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен етер, а дневната температура ќе се искачи до седум степени.

XS
SM
MD
LG