Достапни линкови

Убиени 25 милитанти во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 25 милитанти биле убиени во воздушните напади во Северен Вазиристан. Во нападите биле уништени и неколку засолништа и возила на милитантите. Пакистанските власти спроведуваат голема офанзива против екстремистичките групи во Северен Вазиристан, кој се наоѓа на границата со Авганистан од 2014 година. Војската соопшти дека повеќе од 3600 милитанти и 350 војници загинале во операциите.

XS
SM
MD
LG