Достапни линкови

ЕУ ја поздрави помошта за сириските градови


ЕУ ја поздрави одлуката на сириските власти да дозволат пристап на хуманитарна помош во Мадаја по извештаите дека жителите во опколениот град умираат од глад. ЕУ повика и на стопирање на сите напади врз цивили во Сирија пред почетокот на мировните преговори за решавањето на конфликтот во земјата во овој месец. ОН вчера соопштија дека испораката на хуманитарна помош во Мадаја и други две локации ќе започне во претстојните денови.

XS
SM
MD
LG