Достапни линкови

Спречен напад врз воена база во Сирија


Турската војска спречила обид за напад на милитантите од Исламската држава врз воената база Башика во северен Ирак. Според информациите од локалните извори, во нападот во провинцијата Ниневех биле убиени 17 милитанти. Турските војници во базата ги обучуваат ирачките паравоени сили да се борат против Исламската држава.

XS
SM
MD
LG