Достапни линкови

Во насилството во Келн инволвирани 18 баратели на азил


Прославата за Нова година во Келн

Германските власти соопштија дека идентификувале 18 баратели на азил меѓу 32 осомничени за насилство за време на прославата на Нова година во Келн. Министерството за внатрешни работи соопшти дека повеќето од кривични дела кои биле документирани од полицијата се однесуваат на кражба и телесни повреди. Три случаи биле поврзани со сексуални напади, но полицијата се уште не ги пронашла одговорните. Насилството во Келн предизвика револт во земјата.

XS
SM
MD
LG