Достапни линкови

Најлош ден на Вол стрит во последните три месеци


Вол стрит вчера го забележа најлошиот ден во изминативе три месеци поради страхувањето за состојбата на кинеското стопанство. Цената на американската сурова нафта падна на најниско ниво од февруари 2004 и еден барал се продавал за нешто над 33 долари. И берзата во Шангај забележа пад откако вредноста на кинеската валута јуан достигна најниско ниво спрема доларот од 2011 година. Тоа доведе до пад и на европските берзи.

XS
SM
MD
LG