Достапни линкови

Ахмети во Атина на средба со Коѕијас


Лидерот на ДУИ Али Ахмети

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска во Атина ќе оствари средба со грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас. Ахмети и Коѕиас, како што соопшти ДУИ, ќе разменат мислења и идеи за добрососедските односи, отворените прашања меѓу двете земји и евроатлантските интеграции на Македонија. Ахмети ќе биде придружуван од пратеникот Артан Груби, вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери и вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими.

XS
SM
MD
LG