Достапни линкови

Времето денеска: облачно и релативно топло


Во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди и со слаб северозападен ветер. Во крајните западни делови можни се локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од пет до 11 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 8 степени.

XS
SM
MD
LG