Достапни линкови

Нападната полициска патрола во Истанбул


Непознати напаѓачи денеска отвориле оган врз полициска патрола во Истанбул. Турските медиуми јавија дека еден полицаец бил повреден во нападот, по што бил префрлен во болница и се наоѓа во стабилна здравствена состојба. Во истанбулскиот кварт Бејоглу, каде се случил нападот, испратени се дополнителни припадници на безбедносните сили.

XS
SM
MD
LG