Достапни линкови

Откриена терористичка ќелија во Бахреин


Знамињата на Бахреин и Иран.

Властите од Бахреин соопштија дека разоткриле терористичка ќелија која планирала напади во земјата. Министерството за внатрешни работи на земјата наведе дека ќелијата наводно била поврзана со иранската Револуционерна гарда и Хезболах, кој е поддржан од Иран и Либан и имала за цел да спроведе серија бомбашки напади во Бахреин. Соопштението доаѓа по еден ден откако Бахреин ги прекина дипломатските односи со Иран поради тензиите на земјата со Саудиска Арабија.

XS
SM
MD
LG