Достапни линкови

Дел од Православните христијани го празнуваат Бадник


Дел од Православните христијани, како во Македонија, Русија, Украина, Грузија, Србија и во други земји денеска го прославуваат Бадник. Пред утрешниот Божиќ, во православните цркви вечер ќе се одржат свечени литургии.

XS
SM
MD
LG