Достапни линкови

Индија бара мерки од Пакистан за нападот на воздушна база


Индискиот премиер Нарендра Моди

Индискиот премиер Нарендра Моди го повика неговиот пакистански колега Наваз Шариф да преземе цврсти и итни мерки против организаторите на нападот на индиската воздушна база. Седум индиски војници загинаа во нападот. Индискиот министер за одбрана Манохар Парикар изјави денеска дека шест напаѓачи биле убиени и оти во тек е операцијата за пронаоѓање на евентуално останати милитанти во базата.

XS
SM
MD
LG