Достапни линкови

Времето денеска облачно со дожд и снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движи од -3 до 2, а дневната ќе биде од 2 до 7 степени.

XS
SM
MD
LG