Достапни линкови

Снег во повеќе градови во Македонија


Утрово падна снег во Крива Паланка, Страцин, Куманово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Крушево, Кичево, Буково, Ѓавато, Павлешенци, Кочани, Делчево, Смојмирово, Струмица... Во западниот дел од земјава се очекува снежната покривка да достигне и до 25 сантиметри.

XS
SM
MD
LG