Достапни линкови

Луксузниот хотел во Дубаи се уште гори


UAE - The Address Downtown Dubai hotel and residential block (R) is seen engulfed by fire as the Burj Khalifa, the tallest building in the world, is seen on the left, during the New Year celebrations in Dubai January 1, 2016

Огромната зграда на еден од најлуксузните хотели во Дубаи, во која изби пожар во новогодишната ноќ, утрово се уште е во пламен, повеќе од 13 часа откако се запали. Властите во Дубаи соопштија дека најмалку 15 луѓе се повредени. Во 63 катната зграда, наречена Адрес, висока 300 метри, има 196 хотелски соби и над 620 луксузни апартмани.

XS
SM
MD
LG