Достапни линкови

Самоубиствени бомбашки напади во Сирија


Сириски активисти соопштија дека во два нападa на бомбаши самоубијци во Камишли, град на северот на Сирија кој е под контрола на курдите, загинале и биле ранети десетици луѓе. Се верува дека нападите извршени во два ресторана во овој град на границата со Турција биле дело на милитанти на Исламската држава.

XS
SM
MD
LG