Достапни линкови

Бајден во јануари во Турција


Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден во јануари ќе ја посети Турција од која Соединетите држави бараат да направи повеќе во борбата против милитантите на Исламската држава. Тој на 17 јануари ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос, а во Турција ќе разговара со претседателот Реџеп Таип Ердоган и со премиерот Ахмет Давутоглу.

XS
SM
MD
LG