Достапни линкови

Во Собранието пратенички прашања


Собранието на Македонија денеска ќе ја одржи 84-та седница на која ќе бидат поставувани пратенички прашања. Вчера Собранието со 75 гласови „за“ и ниту еден против и воздржан го донесе Законот за измена и дополнување на Законот за јавнобвинителска служба. Измените и дополнувањата на Законот ги достави Владата по скратена постапка на предлог на Министерството за правда, а по барање на специјалната јавна обвинителка.

XS
SM
MD
LG