Достапни линкови

Заев: Сите материјали и ги предадовме на Јанева


По неколку неделно политичко надмудрување, претседателот на СДСМ Зоран Заев ги предаде материјалите од прислушуваните разговори кои ги поседува на Специјалната обвинителка. Тој изјави дека во обвинителство конечно се создадени услови за безбедно чување на материјалите.

XS
SM
MD
LG