Достапни линкови

МВР откри уште 424 нелегално издадени лични карти


Министерот за внaтрешни работи Оливер Спасовски

Министерството за внатрешни работи открило уште 424 нелегално издадени лични карти, кои припаѓале на граѓани од Пустец, Албанија, соопшти на денешната прес конференција министерот Оливер Спасовски. Тој истакна дека сите тие гласале во Општина Центар и оти биле со адреси во државни станови.

Спасовски ги потврди информациите во медиумите дека разрешил началници на полицијата во неколку градови, но нагласи дека тоа го сторил поради нивното лошо работење.

XS
SM
MD
LG