Достапни линкови

Законот за јавнообвинителска служба во Собрание


Тимот на Специјалното јавнообвинителство

Собранието попладнево на 86. седница треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за јавнообвинителска служба, по скратена постапка. Предлагач на законот е Владата, а бил утврден на денешната владина седница. Специјалното јавно обвинителество претходно неколку пати повика законот да биде усвоен во Собранието со цел непречено функционирање на институцијата.

XS
SM
MD
LG