Достапни линкови

Ирански ракети во близина на западни бродови


Иранската Револуционерна гарда истрелала ракети во близина на три западни бродови додека тие влегувале во Персискиот залив. Тоа, според воен претставник на Вашингтон, било крајно провокативен акт кој ја става под прашалник безбедноста на во тој регион. Западните бродови минувале влегувале во Персискиот залив преку вообичаената рута.

XS
SM
MD
LG