Достапни линкови

ДУИ очекува изборите да се одржат на 24 април


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на редовната годишна средба со членовите на партијата изјави денеска дека датумот на изборите мора да остане 24 април бидејќи тој е договорен од политичките лидери и претставниците на меѓународната заедница. Според него, доколку изборите се пролонгираат проблемите во земјата ќе се зголемат, а тоа ќе влијае и на стабилноста на државата. Ахмети потенцира дека договорот од јуни и јули од Скопје е многу значаен за земјата и смета дека ќе се надминат разликите меѓу политичките партии за медиумите.

XS
SM
MD
LG