Достапни линкови

Верушевски во куќен притвор


Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 денеска ја укина мерката притвор за првообвинетиот во случајот „Пуч“, поранешниот шеф на тајната полиција Зоран Верушевски и за обвинетиот Ѓорѓи Лазаревски. Судот го прифатил и предлогот на Специјалното јавно обвинителство притворот на обвинетите да биде заменет со гаранција, односно забарана за напуштање на нивното живеалиште и привремено одземање на патна исправа.

XS
SM
MD
LG