Достапни линкови

Конечни обвиненија за убиството на Немцов


Борис Немцов

Рускиот истражен комитет соопшти дека денеска ќе бидат покренати конечните обвиненија против петте осомничени за убиството на опозицискиот лидер Борис Немцов на 27 февруари. Петте мажи од Чеченија ќе бидат обвинети дека биле ангажирани да го извршат убиството. Според комитетот, организаторот на убиството, Руслан Мукхудинов се уште е на слобода. Тој е војник во безбедносните сили на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

XS
SM
MD
LG