Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла. Попладне ќе започне да дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 15 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе започне да дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG