Достапни линкови

Тачи очекува фер и демократски избори


Претседателот на ДПА Мендух Тачи

Претседателот на ДПА Мендух Тачи изјави денеска дека добил гаранции од ЕУ и САД дека парламентарните избори на 24 април идната година ќе бидат фер и демократски. Тој на предновогодишна средба со членството и симпатизерите на партијата во Тетово истакна и дека доколку некој се осмели тоа да не се случи овој пат ќе добие пенали.

Во однос на очекувањата од изборите Тачи посочи дека не очекува тотална промена. Но, тој изрази надеж дека кај Албанците ќе се случи промена, со што ќе има и промена во начинот на владеење.

XS
SM
MD
LG