Достапни линкови

Груевски: Нова влада на 15 јануари


Тоа што е договорено е нова влада да има на 15 јануари. Тие рокови ќе се испочитуваат, изјави премиерот Никола Груевски на отворањето на плоштадот Мајка Тереза и на подземната гаража „Кресненско востание“. Тој не сакаше да коментира дали ќе се повлече на 10 јануари, како што вчера изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

XS
SM
MD
LG