Достапни линкови

Околу 4.000 бегалци пристигнале на пристаништето Пиреја


Околу 4.000 бегалци денеска пристигнале на грчкото пристаниште Пиреја. Тие биле транспортирани со два брода, јавија грчки медиуми. Првиот брод „Елефтериос Венизелос“ довел од островот Лезбос 2.474 бегалци, а со вториот брод од островите Лезбос, Хиос и Самос биле транспортирани 1.301 бегалци.

XS
SM
MD
LG