Достапни линкови

Ахмети: Груевски ќе си поднесе оставка на 10 јануари


Премиерот Никола Груевски ќе си поднесе оставка на 10 јануари, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети за телевизија Алсат М. Ахмети истакна дека договорот од Пржино иако со задоцнување од десетина дена, сепак се спороведува. Според него останува отворено уште прашањето за медиумите, како и оставка на Груевски, по што ќе се составува новата Влада.

XS
SM
MD
LG