Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб ветер


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне се уште ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе ги намали условите за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од девет до 15 степени. Во Скопје слично време, со утринска слаба магла, а преку денот ќе биде претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

XS
SM
MD
LG