Достапни линкови

Папата повика на солидарност со мигрантите и бегалците


Папата Франциско

Папата Франциско за време на неговото традиционално обраќање за божиќ повика на солидарност со мигрантите и бегалците. Тој говорејќи од балконот на базиликата свети Петар во Рим истакна дека господ ќе им се одолжи на сите личности и земји кои несебично работат за да обезбедат поддршка и престој за мигрантите и бегалците. Над милион мигранти и бегалци пристигнале годинава во ЕУ.

XS
SM
MD
LG