Достапни линкови

Пожар во болница во Саудиска Арабија 31 жртва


Оштетено одделение во болницата во Саудиска Арабија

Во пожар во болница во Саудиска Арабија загинале најмалку 31 лице, а 100 биле повредени. Властите соопштија дека пожарот избувнал утрината на породилното одделение и на одделението за интензивна нега во болницата Јазан во јужниот дел на земјата. Се уште не се знае причината за пожарот. Повредените биле префрлени во други болници во околината.

XS
SM
MD
LG