Достапни линкови

Времето денеска: сончево и релативно топло


Во Македонија на повисоките места и во јужните делови од земјава сончево и релативно топло за овој период. По одделни котлини ќе биде магливо и претежно тивко со променлива видливост и посвежо. Кон крајот на денот ќе има појава на локална облачност и слаб ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од пет до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево. Кон крајот на денот ќе има појава на локална облачност и слаб ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG