Достапни линкови

Убиени 7 луѓе во бомбашки напади во Ирак


Најмалку седум луѓе загинале во бомбашки напади во шиитски град северно од Багдад. Ирачката полиција соопшти дека првата автомобил бомба експлодирала во близина на автобуска станица, а втората на отворен пазар во градот. Најмалку 18 луѓе биле повредени во нападите, кои доаѓаат по еден ден откако ирачките сили остварија напредок во офанзивата за преземање на контролата врз градот Рамади од милитантната група Исламска држава.

XS
SM
MD
LG