Достапни линкови

Времето денеска: сончево и релативно топло


Illustration -- U.S justice statue with sword and scale. cloudy sky in the background.

Во Македонија на повисоките места и во југоисточните делови времето ќе биде сончево и релативно топло, по котлините магливо и постудено. Во пладневните часови маглата ќе биде послаба. Температурата ќе се движи од три до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со појава на магла. Температурата ќе достигне до три степени.

XS
SM
MD
LG