Достапни линкови

Русија и Израел заедно против тероризмот


Рускиот претседател Владимир Путин и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху се согласиле да ги координираат акциите на двете земји во борбата против тероризмот на Блискиот Исток.

Двајцата лидери телефонски разговарале денеска и за кризата во Сирија. Путин истакнал дека нема алтернатива за преговорите меѓу власта и опозицијата во Сирија со посредство на ОН, како и за континуираната и бескомпромисна борба против милитантната група Исламска држава и другите екстремистички групи во земјата.

XS
SM
MD
LG