Достапни линкови

Турција ги осуди руските напади на сириски град


Турскиот премиер Ахмет Давутоглу

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу ги осуди наводните руски воздушни напади на сирискиот град Идлиб и додаде дека територијата на земјата нема да биде дел од империјалистичките цели на Москва. Во воздушните напади на пазар во Идлиб загинаа десетици луѓе, а беа оштетени неколку владини згради и станбени блокови. Русија не потврди дека е одговорна за нападите во реонот.

XS
SM
MD
LG